Balkanski muškarac 1.9 vs 2.0 – tko je šef u kući?

Niz panela rezerviranih za petak zaključen je na najbolji mogući način – nastupom muškaraca. Na panelu „Balkanski muškarac 2.0 – kad stiže nova verzija?“ smijeha nije nedostajalo i teško je prepričati sve kreativne komentare s bine na kojoj su bili novinar, radijski i TV voditelj Robert Ferlin, glazbenik, glumac i TV voditelj Mario Lipovšek Battifiaca  i kazališni, filmski, TV glumac i pjevač Fabijan Pavao Medvešek. „Ja sam upgreadani muškarac“, započeo je Battifiaca, dok se Ferlin predstavio kao tipični muškarac 1.9., dok bismo Medvešeka već stavili u muškarce 2.0. U čemu je razlika? Objasnili su na jednostavnom primjeru klečanja na trgu. Dok Ferlin ne bi ni u kojem slučaju klečao niti molio, jer, kako kaže, nije vjernik, Battifiaca bi to učinio ako bi, primjerice, nekome ispali euri ili bi ga boljele noge, dok je  Medvešek to već učinio (i učinio bi opet) pred svojom suprugom.

„Odmah sam imao prilike vidjeti razlike između muškarca i žene, jer ja dolazim iz obitelji u kojoj je zastupljen matrijarhat. Dakle, kod nas uz obalu je žena gazda i odmalena sam suosjećao s tatom i naučio da je žena boss. Mama je bila boss, nona je bila boss… Svi smo radili ono što je mama rekla i rano sam shvatio da što prije shvatiš da je žena šef, to ti je bolje.“, opisao je Battifiaca. Medvešek kaže da je imao sreće jer je odrastao u obitelji u kojoj su roditelji bili jednaki u svemu i u jednom trenutku se susreo pojmom nejednakosti, što mu je bio veliki šok. „Danas sam zahvalan svojim roditeljima što su bili takvi. Lijepo sam odrastao, ali nažalost svakodnevno se susrećem s nejednakošću i pokušavam biti primjer koliko god mogu.“, kaže Fabijan Pavao.

Ferlin se slaže da sve kreće od obitelji i ako osoba od tamo ponese dobru sliku – sve je riješila. „Ali, na primjer, mi u Rijeci imamo semafore na kojima je curica. Kako znam da je curica? Jer ima haljinu i kečke. Jedan dan sam stajao 5 minuta čekajući da se upali muški semafor. Ima li ga? Ne.“, opisao je Ferlin i izazvao smijeh u ispunjenoj dvorani u kojoj se tražilo mjesto više.

Predstavnici muškaraca na panelu Women’s Weekenda su se složili da sa ženama puno bolje poslovno funkcioniraju i da su češće imali žene šefice, kao i da je budućnost definitivno na ženskoj strani.